Sázava 2018

16.7.2018 Oddílový zájezd na vodu


IMG_0197

21.-23.6.2018 se uskutečnil plánovaný oddílový zájezd horolezců a lyžařů na Sázavu.

 

Po dobré zkušenosti z minulého roku jsme i letos spojili své oddíly a na vodu odjeli společně. Oproti minulému roku horolezcům přibyly dvě nové posádky. Gogovi a Lemfeldovi.

IMG_0199Gogovi

IMG_0192Lemfeldovi

Pro druhou zmiňovanou to byla dokonce premiéra na vodě. Přes padesát lidiček bylo potřeba někde ubytovat. K tomuto účelu velice dobře posloužil kemp Ymca v Soběšíně. Zde byl v pátek večer sraz. V sobotu ráno jsme nasedli na „posázavský expres“ a ve Střechově se všichni napáskovali do čtyřiadvaceti lodí.

IMG_0083Kemp v Soběšíně

IMG_0101Čekání na lodě, vesty a pádla…….

Za celkem příjemného počasí jsme ponořili pádla do vody a vyrazili cíli. Tím byl kemp v Soběšíně. Plavbu jsme si už tradičně zpříjemnili návštěvou rodinného pivovaru v Kácově. Někdo ochutnal místní vyhlášené pivo, někdo limonádu a u dětí vítězila výborná zmrzlina.

IMG_0119U pivovaru v Kácově

Sobotní úsek nebyl dlouhý, a tak zbylo dost času, aby se v kempu uskutečnil turnaj ve střílení penalt. K večeru se trochu ochladilo a občas zapršelo, ale to nikomu nevadilo. Zaplápolal táborák, pekly se špekáčky a v rozžhaveném popelu brambory. V noci pak znovu do stanů zabubnoval déšť. Vstávali jsme do polojasného dne. Mlhy se postupně rozplynuly a čekal nás další pěkný den. Lodě jsme měli složené blízko stanů, a tak po nezbytném vylití přebytečné vody byly brzy všechny na vodě a v nich připraveny posádky.

IMG_0162Nedělní ráno, páskování do lodí

Dnes nás čekal úsek Sázavy, kde byly i sjízdné jezy. Na ty se všichni těšili. Aspoň nějaké „vodákovo“ vzrušení na jinak poklidně tekoucí řece. Jezy byly za nízkého stavu vody bezpečné a tak se nikdo „necvaknul“. Za všeobecného veselí si některé dětské posádky jez sjely i dvakrát.

IMG_0193

IMG_0208

Pak už následoval závěrečný „olej“ do Českého Šternberka, kde jsme dvoudenní putování na lodích ukončili. Pod majestátním hradem Český Šternberk jsme nezapomněli na vytvoření společné fotky. Pak jsme odevzdali vypůjčené lodě a vláčkem dojeli do kempu.

IMG_0221Závěrečný „olej“ pod hrad

Letošní „voda“ se i přes katastrofické scénáře o nedostatku vody povedla. Spolupráce horolezců a lyžařů z Broumova zas dobře zafungovala. A co na to děti? Ty už ve vlaku plánovaly, v jakém složení pojedou na vodu příští rok!

IMG_0242Všichni účastníci zájezdu….:)

Všechny fotky zde.

Autor: Remi

Předseda

2 komentáře u „Sázava 2018“

  1. Super že vyšlo počasí. Jen mě mrzí, že mi to snad asi není přáno se zúčastnit. No naděje…..tak snad za rok 🙂 .

  2. Však se to už jednou musí prolomit! A to určitě už příští tok. Já z postu předsedy ti to garantuji????

Komentáře jsou uzavřeny.