Lezení u Kočičího hradu

28.5.2018 Oddílové lezení

_DSC0836

„Po úspěšném slanění je čekala odměna v podobě lízátka, které pro ně koupil předseda oddílu.

Náhodný návštěvník mohl 19. května v okolí Kočičího hradu na Ostaši zaregistrovat podivné zvuky.

 

Nevycházely z útrob temných chodeb, kterými je hrad protkán, ale z okolních věží, kterými je obklopen. Pokud jste se jen na chvíli zastavili a zaposlouchali se, už bylo zřetelněji slyšet všudypřítomné švitoření dětí. Na obrovském pískovišti u Večerní věže, před vstupem do labyrintu Kočičího hradu, měl sraz horolezecký oddíl DKH z Broumova. Tak jako každý rok na jaře, oddíl zorganizoval lezecký den s dětmi, zakončený táborákem v místním kempu.

_DSC0760

 Na obrovském pískovišti u Večerní věže, před vstupem do labyrintu Kočičího hradu, měl sraz horolezecký oddíl DKH z Broumova.

Děti se zde učily lézt a slaňovat z pískovcových věží. Učily se správným návykům při sebe jištění a bezpečnému pohybu po skalách.  Je pravda, že se děti celou zimu fyzicky zdokonalují v lezení na cvičných stěnách s umělými chyty, ale v přírodě na opravdových věžích je tomu trochu jinak.

DSCN1532

DSCN1543

DSCN1549

DSCN1569

Často byly slyšet výkřiky tipu „já to nedám“ nebo „tam mě nikdy nedostanete“ či „ a jak teď dolů?“

Ale vždy to nějak dopadlo. Odměnou pro nás dospělé bylo, když jsme na vrcholcích skal mohli pozorovat rozzářené oči malých horolezců, když se poprvé v životě zapisovali do vrcholových knížek. Po úspěšném slanění je čekala odměna v podobě lízátka, které pro ně koupil předseda oddílu.

DSCN1583

Odměnou pro nás dospělé bylo, když jsme na vrcholcích skal mohli pozorovat rozzářené oči malých horolezců, když se poprvé v životě zapisovali do vrcholových knížek.

Když došly zásoby lízátek, motivace malých lezců trochu opadla. Ale ne těch „větších“. Našli si cesty odpovídající své výkonnosti, a tak jsme také mohli občas zaslechnout povely „dober“, „drž“ a „to je na šestku nějaký těžký!“

DSCN1623

DSCN1572

 Našli si cesty odpovídající své výkonnosti……… 🙂

Nějak nám všem z toho lezení „vyhládlo“. Bylo na čase schovat smyčky, karabiny a úvazky do batohů a vydat se zpět do civilizace. Děti byly pověřeny sběrem chrastí na táborák a dospělí přípravou špekáčků. Po rychlém opečení se děti přesunuly na dětské hřiště, kde nechaly poslední zbytky svých sil na prolézačkách a visutých hrazdách. Lezecký den s dětmi se povedl po všech stránkách. Počasí nezklamalo a všichni už se těší na další společnou akci. Tou bude v červnu splutí řeky Sázavy!

DSCN1631

 Lezecký den s dětmi se povedl po všech stránkách.

Všem dospělým velký dík za pomoc při jištění a organizaci oddílové akce.

Všechny fotky Martina Reka (zde) a Jardy Adamíry (zde) se můžete podívat. Některé se opravdu fantasticky povedly!

 

 

Autor: Remi

Předseda