Report z jarního lezení

Oddílové lezení 22.5.2018


IMG_9558

Tak se nám ta lezecká sezona v roce 2018 pěkně rozjela. Zima nás náhle a bez varování opustila.

Jaro se nekonalo a rovnýma nohama jsme skočili do léta

Ani jsme se dlouho nemuseli rozlézat na nepískovcových terénech. Párkrát jsme byli v Hisu, jednou v Polsku na Malvě a také ve Zbečníku, v tamním lomečku. Písek letos tak rychle oschl, že jsme mohli lézt bez omezení skoro všude. Vyjma oblastí, které nejsou na jaře povoleny, nebo jsou uzavřeny kvůli hnízdění ptáků.

Za ten měsíc a půl se toho stihlo opravdu hodně. I když jsem předseda Vašeho oddílu, tak o všech vašich individuálních akcích nejsem zcela informován. Něco se k mým uším doneslo, nebo jsem pochytil ze sociálních sítí.

_DSC0872

Ondra Mádle úročí svůj trénink v lezeckém kroužku i na skalách. Na Bišíku, v Hisu i na Ostaši to bylo znát! Také ženy v našem oddíle pilně lezou. Jarča rámcově po celém Česku, Jitka a Denisa se usilovným tréninkem posunují stále k lepším výkonům. Je vidět, že jejich trenéři neponechávají nic náhodě a tvrdý trénink, kterým jim stále ordinují už přináší své ovoce!

IMG_9580

dav

Velkou radost máme taky z toho, že si Jarda Masakr konečně nachází čas, aby s námi vyrážel do skal.  Rekína dlouhodobě trápí chodidlo, a ještě to asi chvíli potrvá, než se s námi znova naváže na lano. Ale držíme mu palce!  Mírovi se pomalinku stabilizují záda a s velkou chutí zdolává první cesty.

IMG_9518

IMG_9556

Nového člena oddílu – Standu, si vzal pod svá křídla  Mára a společně zdolávají další a další věže. Očividně jim to oběma svědčí. Mára získává nenahraditelné zkušenosti jako prvolezec a pouští se i do těžších cest. Při posledním lezení si dal na Bišíku VIIb  –  na prvním a vylezl to s velkým přehledem.

sdr

Naposled jsem si nechal našeho nejlepšího sportovního lezce v oddílu – Vojtu.

Svým systematickým a usilovným tréninkem, kterému se celou zimu věnoval, zesílil a na jaře už má na kontě dvě cesty za IXb a mnoho hodnotných boulderů!

davsdrKapitán kořala IXb

Stihlo se toho na jaře hodně. Ještě Vám dlužím článek o ,, juře “ u Krakova, kde jsme lezli s Jitkou a Romanem a reportáž z Ostaše. Tam jsme  zažili krásný den při lezení s dětmi. Další články se připravují. Já jsem po operaci šlachy na ruce, a tak snad budu mít chvíli čas věnovat se nepopulárnímu počítači 🙂

K  Ostaši, kde jsme o víkendu lezli,  mám na výběr z bohatého fotografického materiálu, který mně poslal Rekíno a Masakr. Tak se těšte!!)

Kocici_hradKočičí hrad – fotil Rekíno.

DSCN1574

Lampa –  zachycen objektivem Jardy  Masakra,  při svém prvním (doufáme že ne posledním) výjezdu do skal 🙂

Fotky: Remi, Masakr a Rekíno

Autor: Remi

Předseda