Nová nášivka oddílu

Publikováno 14.12.2020/Oddílové info

Od prvotního nápadu, vytvořit pro náš horolezecký oddíl vlastní logo, proteklo už hodně vody v řece Metuji. Myslím, že jsme o tom začali uvažovat v době, kdy jsem převzal pod svá křídla DKH Broumov v roce 2003.

Jak se říká „nové koště dobře mete“. No ale nemetlo vytrvale! Nápad to byl z mé strany dobrý, ale určitým způsobem jsem si na sebe upletl bič. Nikdo víc se o realizaci nezajímal a tak to zbylo na mne – vytvořit návrh a sehnat někoho, kdo by tomu dal konečnou grafickou podobu. Grafika jsem nakonec sehnal, ale pořád jsem nevěděl, co do loga dát? A tak čas plynul a dál se lezlo a nápad se odsunul na „někdy“.

Sem tam jsme se o logu ve skalách pobavili, ale to bylo vše. Ledy se znovu začaly hýbat asi před rokem. Jarda „Masakr“ přišel s informací, že jeho žena Aneta po několika letech, kdy byla doma na mateřské dovolené znovu nastupuje do práce. Na tom by nebylo nic zvláštního. Zajímavější byla informace, že pracuje v dílně, která se mimo jiného zabývá výšivkami, a že když budeme mít návrh, tak nám je tam vyrobí!

Na letošní „výročce“ jsme znovu otevřeli diskuzi o logu a přemýšleli, co by na něm mohlo být? Nechtěl jsem, aby tam byly symboly, které si tam často horolezecké oddíly dávají. Cepín, lano, skoba, pískovcový kruh…..alpská protěž! Musí tam být něco, co by charakterizovalo náš oddíl, který působí od svého založení v roce 1964 na Broumovsku. Po delší diskuzi přišel spásný nápad! A co tam dát Kamennou bránu? Máme ji spojenou s naším posledním slaněním, s různými letními i zimními výpravami a je to i symbol Broumovských stěn, kam tak rádi chodíme lézt.

Nápad se všem zalíbil. Ještě na místě jsem načrtl hrubý nástin budoucího loga.

Teď jen vymyslet, kam zakomponovat název oddílu, styl písma a tvar loga – nášivky. Ale to chtělo znovu sehnat nějakého grafika, nebo člověka, který tomu trochu rozumí a umí pracovat s grafickými programy. Nová posila oddílu, Honza „Mešák“ Meško se mně ozval, že v grafických programech trochu dělá a že se toho rád ujme. Sám vytvořil několik grafických návrhů a předložil je oddílu.  Každý se mohl k jednotlivým návrhům vyjádřit.

Proběhla anketa a návrh, který získal nejvíce hlasů postoupil do dalšího kola a zpět k Mešákovi. Honza pak návrh poslal na posouzení své kamarádce grafičce, která na logu udělala poslední úpravy.

Konečná předloha se pak poslala Anetě na vyšití. V letošní nelehké situaci to trvalo trochu déle, ale dočkali jsme se a nové oficiální logo – potažmo nášivka oddílu je na světě! Podle ohlasů, které jsem si mohl vyslechnout při předávání, se moc líbí.

Kdo ji ještě nemá, tak si ji může vyzvednout u předsedy oddílu. Jedna je pro každého člena zadarmo. Kdo by chtěl další, může si ji za pouhých 30 Kč dokoupit.

No a teď záleží už jen na Vás, kam si nášivku přišijete, nebo přilepíte! Snad neskončí někde na dně šuplíku, nebo si z ní neuděláte podložku pod pivo 🙁

Předseda jde samozřejmě příkladem!

Co nám autoři loga zatajili!

Už pár lidí se mne ptalo, proč se ta skála na nášivce tak tajemně šklebí? Má to nějakou symboliku? To by mě samotného zajímalo? Ví o tom Mešák víc?

Když tak hoďte do komentářů pod příspěvek, co vy si o tom myslíte?

Ještě pár slov k činnosti oddílu. Jak to sami sledujete, situace kolem nás nefandí kolektivním sportům a nedoporučuje se, abychom se ve větším počtu scházeli.

(Každý na to má svůj názor! Mě samotného to hrozně štve! )

Proto jsme museli zrušit i naše tradiční poslední slanění. Stěny v halách nám nakrátko otevřeli, ale vypadá to, že je zase brzy zavřou! Proto je těžké něco plánovat. Ani nevím, jak to bude příští rok s „výročkou“? Asi podle aktuální situace! Těm, kteří bydlí dál mohu nášivky poslat. Ale cena jednoho dopisu je 19 Kč. Tak to asi bude krajní situace. Spíš ji po někom poslat, pokud to půjde. Hned zkraje roku dodám na stránky info o cenách za průkaz ČHS a oddílové příspěvky. Zdražilo se.

DKH zdražovat zatím nehodlá:)

Autor: Remi

Předseda

2 komentáře u „Nová nášivka oddílu“

  1. Moc se děkuju Martinovi za pěkný článek 🙂 musím ale jednu věc poopravit. S grafickými programy se teprve učím pracovat. Můj původní návrh vypadal asi jako dětská čmáranice 😀 pochlubil jsem se s ním Kátě Krejcarové, která grafiku vystudovala a také se tím živí. Ta když viděla můj paskvil, tak si návrh loga vzala pod svá křídla. Já jsem jen tlumočil zakázku. Takže za naše logo můžeme děkovat jen jí. Je to komplet její práce. O to víc mě mrzí, že zatím nedopadla odměna, kterou jsme jí slíbili… Určitě bych byl pro, aby jsme ji pozvali na nějakou naší akci 😉 Třeba nám prozradí víc o tom obličeji v logu…

    1. Díky Honzovi za upřesnění informací! Na tu slíbenou odměnu se musíme podívat. Proč se to nedaří realizovat?! Že by třeba covidová situace?
      Předseda

Komentáře jsou uzavřeny.