Děti na Bischofsteinu

25.6.2019 / Oddílové akce

Dne 22.6.2019 uspořádal horolezecký oddíl z Broumova akci pro děti, při které se učily lézt na pískovcové věže. Minulý rok jsme s dětmi lezli na Ostaši v okolí Kočičího hradu. Dětem se den strávený ve skalách tak zalíbil, že i letos jsme museli něco podobného uspořádat.

Předseda a další dobrovolníci z oddílu jim v okolí zámečku Bischofstein vybrali vhodné skály. A tak se během dne lezlo na pískovcové věže s názvem Kobra, Humambo nebo Kuchtík. Pro ty nejmenší děti byly i tyto lehké cesty tvrdým oříškem, a tak měly někdy slzy na krajíčku. Ale povzbuzeni svými kamarády, či rodiči tyto obtížnější pasáže překonaly a na dosažených vrcholech se jim opět rozzářily oči. Z vrcholků věží se jim otevřely nevídané pohledy do daleké krajiny. V dálce rozpoznávaly vrcholy Ostaše, Boru nebo Hejšoviny. Z vrcholků se jim nechtělo dolů. A když už bezpečně slanily v doprovodu dospělých, znovu chtěly na další vršek. Mezi lezením si hrály pod skalami a z šišek a klacků stavěly domečky pro lesní skřítky.

Už v bezpečí na zemi jsme zaslechli, jak si sdělují své dojmy:

„Tak to bylo poprvé, co jsem vylezl na tak velkou skálu a ani jsem nebrečel!“. „ Já už jsem lézt nechtěl, ale když tam vylezla i malá Majda, tak jsem musel taky, aby se mně pak nesmála!“

V odpoledních hodinách nám už všem kručelo v žaludcích. Proto jsme sbalili lana a přemístili jsme se na „Mádrovku“ k ohništi, kde jsme si opekli špekáčky, párky nebo jablka. I tady byly děti neustále plné života. Podnikaly krátké dobrodružné výpravy v okolí chaty, nebo nosily dřevo na oheň.

Byl večer a předseda si všechny děti svolal k chatě, aby je postupně odměnil diplomy za statečné lezení a každý malý lezec ještě dostal malý dárek.

Poděkování patří všem členům oddílu, kteří se zúčastnili tohoto dne a pomohli s organizací. Bylo to velmi náročné, ale odměnou nám byly spokojené tvářičky malých horolezců 🙂 

A kdo vlastně na Bišíku lezl?
Dáda, Majda, Áďa, Bára, Štěpán,Mája a Matěj. S jištěním pomáhala Jarča, Martin, Jirka, Jarda a Iveta.

Video ze sobotního dne ke stažení na You Tube:

Autor: Remi

Předseda