Prázdninové lezení

21.8.2019/ Lezení

Prázdninové měsíce jsou skoro za námi a činnost oddílu se určitě nezastavila. V tomto období neplánujeme moc společných akcí, jelikož se mnozí z nás věnují rodinám a vybírají si společné dovolené. Ale to neznamená, že se neleze.

Některé naše akce z července a srpna stojí za připomenutí. Dostal jsem svolení, se o nich zmínit a krátký fotografický materiál.

Začátkem července jsem se s Ivetou znovu vydal do Slovinska na ferraty. Tentokrát byl náš plán jednoznačný. Vylézt na Triglav 2864 m n.m. Tento cíl se podařilo splnit. Slovinsko a její Julské Alpy jsou opravdu překrásné hory, jsou k nám relativně blízko a na malé rozloze. Určitě doporučuji je navštívit.

Standa s Míšou jeli na svatební cestu do Itálie, kde mimo jiného popolézali na místním vápně kolem italské Torbole. Podrobnosti si o této lokalitě vyslechneme na nějaké společné akci.

I přes tyto zahraniční výjezdy jsme stále lezli na místním písku. Pokračují naše středeční setkání ve skalách, a když dopadne počasí, tak se vyleze na pěkné věže. Při takové jedné středě jsme zavítali do Adršpachu do oblasti Milenecké hory. Zde jsme se spojili s Michalem a Vojtou Přibylovými a v lezení pokračovali společně, nebo se s „Mešákem“ setkali na Narožniku v Posku.

Psát o Vojtových přelezech v Adršpachu by bylo na samostatný článek a vím jen o některých těžkých a morálových cestách, které se mu v poslední době podařilo vylézt. Ale jednoznačně lze říci, že se z něj stává pořádný „pískař“!

V červenci jela i Jitka s Romanem na dovolenou a lezli v Rakousku kolem města Innsbruck. Co mně říkali, tak se jim tam moc líbilo a chystají se tam znovu zajet. Bohužel z jejich poskytnutých fotek jsem toho lezeckého moc nevybral. Většinou jsou na fotkách „fialové“ krávy a pastviny 🙂

Koncem července také odjela Jarča Lemfeldová na svoji plánovanou výpravu na Kavkaz. Po řádné aklimatizaci zde chtěli vystoupit na Elbrus 5642 m n.m. To se jí nakonec podařilo. Zajímavé je, že z celé výpravy se na vrchol dostali jen dvě ženy. Chlapi nějak nezvládli aklimatizaci. Těšíme se na další fotky a vypravování!

Nakonec jsem i já pokračoval ve své každoroční pouťi po Alpských „čtyřtisícovkách“. Letos jsme se vypravili do oblasti Bernských Alp, kde leží světoznámá hora Eiger se svoji pověstnou severní stěnou. Tato oblast je ještě mocně zaledněna a leží zde nejdelší ledovec v Alpách – Aletschský ledovec s délkou 24 km a rozlohou 82 km čtverečných. Na platě Konkordia má mocnost tisíc metrů! Nakonec i přes nepříznivé předpovědi na počasí jsme vylezli na Finsteraarhorn 4274 m, Monch 4107 m a Jungfrau 4158 m n.m.

Ale léto ještě není u konce a tak nás další výpravy a akce ještě čekají. Momentálně je i Honza Meško někde na výpravě za ferratami. Omlouvám se všem těm, kteří jistě podnikají vlastní akce a nevím o nich. Musíte se polepšit a informovat mě, nebo něco napsat. Stránky jsou hlavně pro nás!

Tak si užijte festival filmů v Teplicích nad Metují, který se tento víkend bude konat. Doufám, že se nás tam většina sejde a popovídáme si 🙂

Předseda

Autor: Remi

Předseda