Vítám vás na nových webových stránkách

Možná se ptáte proč nových? Vždyť ty předchozí od Martina (Rekína) nebyly tak staré (spuštěny v roce 2006) a dobře fungovaly! Ano, byly pěkné, naše první, ale postavené ještě na starém redakčním systému.

dkh-web-výstrizek

Složitě a zdlouhavě se na ně nahrávaly články a fotky. Ne každý to zvládl, a tak to většinou musel dělat sám admin.

Proto jsme se asi před rokem dohodli, že vytvoříme nové, jednodušší stránky. Ujal se toho programátor z oddílu Milan. Ale než se mu je podařilo zprovoznit, Milan nás i s dvěma dalšími kamarády z oddílu navždy opustil 🙁

Co teď s tím? Nejdříve jsme si mysleli, že stránky nahradí souběžně běžící sociální síť na G+. Ale i tady nastal problém. Každý neměl účet u „Velkého bratra“ Googlu a někdo si ho ani nechtěl zakládat. Tudíž nemohli pořádně sledovat dění v oddíle a přidávat tam příspěvky. Nevyřešilo to ani  problém úřadů a lidí, kteří hledali naše webové stránky na internetu a našli vlastně jen starý nefungující portál bez aktuálních informací.

Také jsem měl představu, že do nových stránek vložíme seznam oddílového materiálu k zapůjčení a databázi průvodců, kterou se mi za těch 39 let co lezu, podařilo nasbírat a založit.

Tohle všechno sociální síť neřešila.

Někdy si  jdeme s dcerkou Lenkou společně zaběhat. Při běhu, jak to tak bývá, probíráme všechno možné. Zmínil jsem se jí také o problému s naším webem. A dobře jsem udělal! Čirou náhodou má dobrého kamaráda Martina, nadšeného sportovce, cyklistu, který se tvorbou webových stránek zabývá. Přemluvila ho a ten nám tyto moderní, designově čisté, stránky vytvořil. Mně se tedy velice líbí a vy už to posuďte sami.

Dále je to už jen na nás všech, s jakými nápady přijdeme, aby stránky sloužily k účelům, ke kterým byly vytvořeny: informovat, plánovat společné akce a nakonec je prezentovat na tomto novém webu DKH Broumov.

Tak ať se vám líbí.

 

Předseda

Autor: Remi

Předseda