Oddílový zájezd na Vltavskou žulu

 

img_7201 

24.9. – 25. 9. 2016 se uskutečnil plánovaný oddílový zájezd. Minulý rok jsme poprvé navštívili lezeckou oblast na břehu Vltavy – Roviště. Chytli jsme krásné počasí a lezení se nám tam moc líbilo. Při plánování letošního zájezdu jsem navrhnul, že bychom tam mohli zajet znovu.

img_7189

Vojta leze El Krakonoše 7+/8-

Roviště je vltavská skalní oblast. Nachází se v ní největší počet cest, a tak se nemůže stát, že bychom je všechny  přelezli během jednoho zájezdu. To se třeba stává na často navštěvovaném Drátníku nebo Čtyrech palicích.

Vltava se odhlasovala, a tak už jen zbývalo sehnat velké auto, ubytování a zajistit dobré počasí. Jarča si půjčila od svého bratra velkého Transportéra pro 8 lidí. Kemp v Rovišti byl z neznámých důvodů uzavřen, a proto jsme poblíž objevili jiný. Dobré počasí, to jsem objednal a mohli jsme vyrazit.

img_7238

Nástup v mlhavém ránu

Cestou nás místy pronásledovaly mlhy, ale ty se po příjezdu do Roviště postupně rozplynuly a zrodil se krásný slunečný den. Žula je trochu jiný materiál, než náš dobrý „písek“. Bylo potřeba si na pár lehčích cestách zvyknout na jiné tření.

img_7170

img_7186

img_7196

Po obědě jsme už „práskali“ místní vyhlášené cesty. Třeba El Krakonoše 7+/8-, Proti větru 7+ nebo Ruce vzhůru 7. Vojta, nová posila našeho oddílu, zkoušel se Sofií a tátou i těžší cesty.

img_7171

Čas byl ale neúprosný, slunce se už pomalu začalo koupat ve Vltavě, a tak jsme zabalili „fidlátka“ a zatroubili na ústup. Pomalu nám začalo kručet v břiše a někteří jedinci dostali nepřekonatelnou chuť na pivo! Viď Michale!

img_7223

Na to pivo jsme si nakonec museli zajet do nedalekých Sedlčan. Místní nejbližší hospoda totiž pro nedostatek zákazníků zavírala. Ale ta zajížďka stála za to! Jídlo i pivo bylo vynikající.S plnými žaludky jsme se nasoukali do spacáků, zkontrolovali jsme stav kůže na našich prstech a ještě chvíli spřádali plány na neděli. Pak už nás bez varování přepadl bezesný spánek.

Probudili jsme se do chladného rána.

img_7230

Nad Vltavou se vznášely mlhy a bylo těžké, některé spáče vytáhnout z vyhřátých spacáků. Ale postupně jsme se všichni nasáčkovali do auta a vyrazili směr Roviště.

img_7237

Rozlézat jsme se už nemuseli, a dokud jsme ještě měli sílu v prstech, tak jsme se vrhli do těžších cest. Já s Márou do Šupitopresto 7+, Vojta s Lampou do Tance sv. Víta 8-/8 a Honza se svými děvčaty do dalších, již v sobotu vytipovaných cest.

p1010800

Vojta leze Tanec sv. Víta 8-/8, Martin Šupitopresto 7+

Po rozpuštění mlh se z neděle vyklubal další krásný den. Postupně jsme dávali jednu hezčí cestu, než druhou – Nejdelší vandr 7-, Obezity reality 7-, Démon 7, Pohyby 7 a Vojta zkoušel i těžší cesty, třeba Španělský lži 8+.

p1010809

Vojta se Sofií na štandu

Asi bychom na místních skalách postupně zdomácněli a vylezli i nějaké těžší cesty, ale nedělní odpoledne bylo tady a museli jsme myslet na návrat domů. Já šel ještě večer na noční a Jarča nás musela odvézt do Broumova a pak znovu vyrazit směr Praha.

Na závěr malá rekapitulace.

Oba dva dny jsme lezli na skalách – Roviště. Je to bezesporu nejnavštěvovanější terén. Nalézá se na břehu Slapské přehrady téměř naproti obci Velká, která je východiskem pro další krásnou oblast: Vltavské žuly – Skály u Velké.

Příjezd:

Z Příbrami směrem na Sedlčany a přejet most přes přehradu. Celkem je to na Vltavskou žulu z Prahy asi 65 km, slabá hodinka.

Lezení na krásné žule, pro nás „adršpašáky“ výborně odjištěno nýty a borháky. Mágo povoleno. Nový průvodce je v oddílu k zapůjčení.  Nejlepší období na lezení je jaro a podzim. V létě je tu dost vedro. V zimě ve slunečných dnech je při lezení ideální tření na podchlazených chytech.

Všichni jsme si to na oddílovém zájezdu užili, také díky krásnému počasí. Legrace a zdravé hecování pomohly k dobrým výkonům. Díky finanční podpoře města Broumova mohla být doprava financována oddílovými penězi.

Další fotky ze zájezdu si můžete prohlídnout zde.

Fotili : Martin, Vojta, Sofie a Michal.

Autor: Remi

Předseda