Na Děvíně

IMG_5121

Lukáš ve sjezdu

Plán na víkend byl jasný, vyrazit na skialpy do Krkonoš. Během týdne ještě připadlo několik centimetrů nového sněhu a nám se naskytla možnost přespat na chatě v Modrém dole. Už ve čtvrtek mi bylo jasné, že hlavně v pátek má být krásné počasí. Rychle jsem si v práci zařídil volno a po domluvě s Lukášem, jsem mohl už v pátek v 10.30 hod vyrazit na hory. Narychlo se k nám ještě přidal Roman z Hradce Králové. Ten ale musel v pátek večer domů.

V Peci pod Sněžkou jsme nechali auto a svižným tempem jsme dorazili na Děvín. Tam jsme nechali velké batohy, vše nejnutnější dali do malých a vyrazili jsme co nejrychleji na hřebeny, zjistit podmínky na případné sjezdy. Počasí bylo famózní. Ve stínu trochu mrzlo, sníh byl bez krusty a lavinovka žádná. Podmínky na sjezdy skoro dokonalé.

Mrkněte do fotogalerie na konci článku a posuďte sami.

V sobotu  to vypadalo s předpovědí počasí velice špatně, ale katastrofický scénář se nepotvrdil a vyklubal se z toho docela pěkný den. Měli jsme v plánu sjet Borůvkový žlab, ale podmínky byly velice špatné, málo sněhu.

Proto jsme to protáhli až na sjezdovku na Stohu (pokračování skialpové trasy č.1) a parádním sjezdem jsme se dostali do Svatého Petra a po silnici do Dlouhého dolu. Jím na Výrovku, kde jsme do sebe kopli každý jednoho Kozla a  naši úspěšnou akci ukončili. Tak jen doufejme, že sníh na horách ještě vydrží!

Fotky z obou dnů.

 

Autor: Remi

Předseda

2 komentáře u „Na Děvíně“

    1. Chci být skromný, ale neviděli jste šot v TV ze závodů? Jak tam nějakej dědek překazil závod dětem, když si zkoušel projet slalomovou trať a zboural všechny tyčky?!

      Tak to jsem byl já :-[

Komentáře jsou uzavřeny.