Ádrkros

15.11.2018 Oddílový běh


IMG_0888

V sobotu 3. listopadu se konal už 38. ročník Ádrkrosu.

Listopadové počasí nás letos nešetřilo a ukázalo nám svoji pravou tvář. „Ádrnoš“ seslal do Adršpachu mlhu a drobný déšť. Ale s tím se v tomto termínu počítá. Nepočítalo se ale s tím, že mezi přihlášenými z našeho oddílu propukne tak velká marodka. Míra Mádle si pořád léčí záda, a tak o běhání –  k jeho nelibosti, si může nechat jenom zdát. Jeho ženu Denisu už delší dobu pobolívá holeň, proto tolik netrénovala a nechtěla riskovat další zranění a tím ohrožení skialpinistické sezony, která je (doufáme :)) za dveřmi. A nakonec i velkého tvrďáka, jakým je Jarča skolila podzimní „rýmička“.

Akci Ádrkros jsme měli zařazenu do oddílových akcí, kterých se chceme pravidelně  účastnit a přesto vlak nejede!

Do Ádru jsem jel nakonec jenom já a nový člen oddílu Standa. Do role podpůrného teamu jsem nominoval svoji ženu Ivetu, která z toho měla nesmírnou radost…..:) Na ni bylo, aby nás motivovala vyběhnout do tak ,,krásného “ počasí a také, aby nás fotila během závodu a v cíli  nám pofoukala případné bolístky. To celé dělala skoro dvě hodiny, a v tom dešti ji nebylo co závidět!

IMG_0893

Na trať dlouhou 9km  jsme vyběhli přesně v 12.00 hod adršpašského času. Já se startovním číslem 102 a Standa 284. Naším hlavním cílem bylo absolvovat trať pod jednu hodinu, což se nám v tak náročných podmínkách podařilo.

IMG_0927

Z přihlášených 491 běžců jich do cíle doběhlo 455. V pořadí mezi horolezci nakonec figuroval Martin Havlík na 102 místě ( 57.21.9) a Standa Nouza na 104 místě (57.46.4). Ostudu jsme oddílu určitě neudělali. Budeme se těšit na příští ročník. A náš cíl v příštím roce?

Dát Ádrkros pod 50 minut! A to bude velká výzva pro všechny zúčastněné z našeho oddílu!

Všechny fotky zde.

Výsledkové listiny zde.

Autor: Remi

Předseda