Ádrkros je za námi

Krosový běh 4.11.2017


IMG_8978

Odposlechnuto po doběhu letošního Ádkrosu:

Tak to byl letos masakr. Někdo do mě pod Milencema strčil a já spadl z lávky až po kolena do bahna. Od tý Svídnický věžě bylo voraniště, jako když tam proběhlo stádo prasat. Taky jsme tak vypadali. Ale uplně nejhorší byl znova výběh na Starozámecký vrch. Na těch schodech pod hradem jsem měl nohy tuhý, jak tejden starej chleba.

V sobotu 4.listopadu proběhl v Adršpachu už 37.ročník Ádrkrosu.

IMG_20171104_120106

Tento běh skalami vymysleli horolezci, a tak v prvních ročnících byla každoroční účast horolezců z okolních oddílů skoro povinná. Ne jinak tomu bylo i v našem broumovském oddíle. Skupina lezců – sportovců se na tento běh připravovala aspoň teoreticky, ale hlavně se těšili na večerní posezení v hospodě „U Tošováka“, kde se běh a celoroční lezení dlouho do noci probíralo. Bylo jedno v jakém čase a pořadí člověk doběhl, důležitá byla účast! Postupem času se to ale zvrtlo a běh přerostl ve vyhledávaný závod, kterého se začali zúčastňovat i běžci specialisté. Možná někdy v té době jsem i já a kluci z oddílu přestali „závod“ běhat.

Až nedávným vstupem nových členů do našeho oddílu, kteří nejen že dobře lezou, ale i běhají, se situace změnila. Dokonce jsme si letošní účast na Ádrkrosu dali znovu do plánovaných akcí oddílu.

Když už se nedá venku lézt a skialpová sezóna je ještě daleko, je i běh v podzimní přírodě pěkná zábava. A fyzička se musí udržovat neustále!

Počasí se před startem letošního závodu moc neukázalo. V týdnu skoro každý den pršelo, a tak už dost podmáčená trať se s novou dávkou vody stala ještě náročnější. V sobotu, v den závodu už nepršelo a nad nízkou oblačností se dokonce dalo tušit slunce.

IMG_8957

Od deseti hodin probíhaly starty jednotlivých dětských kategorií. Té nejdelší se zúčastnil i Ondra Mádl a v nabité konkurenci závod doběhl na pěkném pátém místě!

                      Ondra finišuje do cíle na skvělém pátém místě!

IMG_8964

Ve dvanáct hodin odstartoval hlavní 9 km závod. Za DKH Broumov startovali 119. Denisa Mádlová (1:04:36), 112. Jarmila Lemfeldová (1:06:47) a 120. Martin Havlík (58:30). Více ve výsledcích.

                                                                Martin v cíli

IMG_8988

                                                               Denisa v cíli

IMG_8997

                                                              Jarmila v cíli

IMG_9000

Se ctí jsme závod všichni absolvovali. A tak 28. a 36. místem mezi ženami horolezkyněmi a 101. místem mezi horolezci jsme ostudu našemu malému broumovskému oddílu určitě neudělali!

Musím také poděkovat našim koučům, Mirkovi a Ivetě za morální podporu, a že to v té zimě a studeném větru u trati vydrželi a Kryštofovi a Ondrovi za skvělé povzbuzování během závodu. Snad jen malá podpora ostatních členů oddílu trochu zamrzela. Čekali jsme, že se aspoň někdo přijde podívat a bude fandit.

A snad malá perlička na závěr. Při pročítání „startovky“ jsem zjistil, že mezi horolezci jsem byl druhý nejstarší účastník! Příště už asi opravdu nebudu blbnout a dám zapravdu mé ženě Ivetě, která mi to po závodě několikrát opakovala. 🙂

                                                             Po závodě na zámku

IMG_9004

Fotil : Martin, Iveta a Mirek

Všechny fotky zde.

A kdo zvítězil celkově mezi horolezci?

                  Vpravo první R. Groh (36:16), P.Skalický a V.Šolc

IMG_9012

Autor: Remi

Předseda

2 komentáře u „Ádrkros je za námi“

  1. Sice jsme vás nejeli podpořit, ale v HISu jsme si na vás vzpomněli. R a J

    1. Je fakt, že jsme nějakou podporu z dálky cítili! Tak to jste byli vy?!????

Komentáře jsou uzavřeny.