Poslední slanění je za námi

  Oddílová akce na závěr roku  25.11.2017

IMG_9141

Letošní „poslední slanění“ jsme naplánovali na neobvykle pozdní termín –  na konci listopadu.

Všichni byli včas informováni o datu konání, přesto si někteří své záležitosti nedokázali naplánovat tak, aby na místo srazu dorazili včas! A tak tu největší dřinu s transportem materiálu na chatu a dělání dřeva, odnesla malá skupinka „zodpovědných členů oddílu“, kterým za to patří velké poděkování!

          Náš Dr.Voštěp – JoskaIMG_9024

       Po práci se jde na jednohubky!IMG_9015

          Někteří neměli pořád dost.IMG_9022

Obětavým nasazením našeho bývalého člena oddílu, Josky Kavky (s dávno zapomenutou přezdívkou „Peruťák“), který svou přinesenou Husqvarnou přeřízl na co přišel a Jarči, která jednak vše nasekala a ještě nás stačila nakrmit vlastnoručně připravenými jednohubkami, jsme vše zvládli. Ze spousty suchých pilin jsme založili oheň, narazili soudek piva a mohli jsme začít opékat buřty. Byla dost zima, ale s ohněm u nohou a teplým špekáčkem v žaludku jsme vydrželi čekat na příchod posledních opozdilců. Když dorazili, mohli jsme konečně jít do Zaječí rokle a naposledy si v tomto roce slanit. Počasí se nadále zhoršovalo, proto jsme znovu rozdělali oheň a nasadili úvazky.

IMG_9030

IMG_9139

Pak jsme za všeobecného veselí všech přítomných začali lézt na vytipovanou věž. Dvojkový komín a vrcholová spára na Břízkovou nedaly nikomu nic zadarmo, ale postupně jsme se všichni na věž vyškrábali a mohli jsme si tak naposledy v tomto roce pogratulovat k výstupu.

                           JoskaIMG_9066

                        FrantíkIMG_9086

           Musím to vymyslet!IMG_9111

       Rekíno na všech čtyřechIMG_9104

                      Na vrcholuIMG_9131

Teď už se můžou ty naše „milované“ skály nechat přikrýt peřinkou z prachového sněhu a uložit se k zimnímu spánku.

IMG_9132

Rychle jsme slanili a přesunuli se ke skomírajícímu ohni ohřát si naše vymrzlá těla. Rychle jsme přiložili posledních pár suchých větví.

Zvedl se mohutný rej jiskřiček a za mírného večerního vánku mizel někde za potemnělými vrcholky věží.

Už za tmy jsme se vrátili zpět do příjemně vytopené chaty. Dorazili poslední opozdilci a mohli jsme tak začít debatovat o vylezených cestách a spřádat plány na příští rok.

       Roman už spřádá plány!IMG_9033

Z družné debaty nás vyrušilo jen zasyčení pípy a fakt, že všechno pivo se někam „vypařilo“! Nemohli jsme tomu přijít na kloub, ale usoudili jsme, že nám ho ze sudu nejspíš vysosaly myši, mezitím co jsme slaňovali ☺

Družná debata…a spřádání plánů….co nám to Rekíno říkal?IMG_9151

Ale asi to tak mělo být, blížila se půlnoc a s ní i naše pravidelná půlnoční vycházka, která k této akci neodmyslitelně patří. Tentokrát jsme šli do nedalekých strží. Den před tím jsem si raději tuto trasu proběhl, aby nedošlo k tomu, že někde v noci zabloudíme. Nebylo to nic platné, stejně jsme v polovině cesty přišli do míst, kde se cesta ztrácela v nízkém smrčí a nevěděli jsme kudy dál.

                    Noční blouděnídav

Od neplánovaného bivaku ve vlhkých skalách nás nakonec zachránila Jarča, která pokračování cesty po delší době našla a stala se tak naší hrdinkou noci.

Jen o vlásek jsme unikli spárům Krvavého Čepelky a Čertovy tchyně.

           Hrdinka hluboké noci !dav

Mokří a zablácení od hlavy až k patě jsme se už bezpečně, bez dalšího bloudění, vrátili do chaty a unaveni z náročného dne zalezli do spacáků. Zas se nám to „poslední slanění” náramně povedlo! Dokonce jsem od některých zúčastněných zaslechl, že je čím dál lepší!

                      A je to za námi…..  🙁IMG_9153

Dík všem za přinesené dobroty a budu se těšit na další společnou akci! Třeba v zimě na horách?

Něco se připravuje!

Všechny fotky ze slanění zde.

Autor: Remi

Předseda

6 komentářů u „Poslední slanění je za námi“

  1. Velice podařená akce. Jen by mně zajímalo kam se podělo to pivo. A nebo jsou v oddíle dobří pijáci. Mějte se RaJ

Komentáře jsou uzavřeny.