Letní horolezecká cvičení

3.10.2018 Oddílové lezení


IMG_0428

Moc článků na našich stránkách za uplynulý měsíc nepřibylo. Mohlo by se zdát, že se v horolezeckém oddílu v Broumově nic neděje. Ale opak je pravdou.

V prázdninových měsících, tedy  v měsících dovolených se konalo tolik akcí, že nebyl čas si sednout k počítači a ťukat do klávesnice.

A ani počasí mně na to nedalo prostor – bylo pořád pěkně! Tajně jsem doufal, že se konečně udělá šeredně, bude týden pršet a já v pohodičce u skleničky vína stáhnu všechny fotky z „ paměťovky“ a mobilu a něco o naší činnosti napíšu na oddílové stránky (když už jste mě v tom psaní nechali samotného :)).

Přesto jste nebyli zcela bez informací. Jdeme s dobou a  snažíme se využívat sociální sítě – oddílový FB, G+ a Instagram.

Ten kdo navštěvuje naše pravidelné lezení ve středu odpoledne, tak ten o tom, co se děje v oddíle ví více. Tyto „tréninky“ uprostřed týdne se nám osvědčily a udělali jsme z toho pěkné pravidlo. Kdo má zrovna volno a chce jet, může zavolat předsedovi, nebo Márovi. Ti tyto schůzky většinou organizují a řeknou mu, kde se bude lézt. Někdy se nás sejde šest, někdy i více a to se pak mají prvolezci co ohánět.

dav

Mára s Denisou na věži Švihák v Ádru. Nebo švihák na Mároj?

Tak připomenu jen pár hlavních akcí oddílu.

V květnu jsme využili volné dny a odjeli na polské vápno v okolí Krakowa. Lezli jsme v známých oblastech kolem Rzedkowic a Podlesic.

dav

Jitka na polském vápně – Solneczna

dav

Podlecice

V červenci jsme podnikli oddílový zájezd na Sokolíky. Už jsme se tam chystali dlouho, ale je lepší tam jet někdy v týdnu, o víkendech je tam dost polských lezců a pěkné tradiční cesty můžou být obsazeny.

sdr

V jedné z nejstarších cest na Sokolíkách

dav

Lezeme krásné cesty

Během července a srpna jsme se rozjeli do různých koutů naší republiky, ale i do zahraničí. Lezlo se na Sardinii, ve Slovinsku, Rakousku ale i Švýcarsku. Ferratové sety šly z ruky do ruky a na některé se ani nedostalo.

IMG_0255

Slovinsko – Veliki Mangart 2679 m

Mezitím se stále lezlo na místních pískovcích. Mladí lezci z našeho oddílu (Vojta, Mára) přišli na chuť i starým klasikám, a tak i já jsem si s nimi mohl po 30 letech některé přelézt.

IMG_0466

Vojta v Cestě mořských vlků na Tyroláky VIIb

IMG_0487

Mládí vpřed… Na Tyrolácích 🙂

IMG_0561

Nástup do Východní spáry na Dědka VIIb

sdr

Mravenčí hora – Žlutá spára VIIb

sdr

Starostová – Iljův odkaz VIIc

Obrazového materiálu bude tedy na výročku dost, tak se můžete těšit! A jaké akce nás ještě v nejbližší době čekají?

Pokud to počasí dovolí, chtěli bychom ještě v říjnu zajet na žulu u Vltavy. O termínu akce (pokud se bude konat) budu předem informovat.

Termíny nejbližších akcí:

–  7.10.2018  Setkání u Škuneru – už tuto neděli!

–  3.11.2018   Ádkros 2018  (přihlášení zde)  startovné oddíl proplatí!

–  10.11.2018     Poslední slanění na Jitřence      !!!!! Neměnný termín!!!!!

Tak si na všechny akce udělejte čas ! Děláme je pro Vás 🙂

Po uzávěrce.

Na přelomu měsíce se podařila pěkná oddílová akce. Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat. 

O tom až příště…….

Autor: Remi

Předseda

Jeden komentář u “Letní horolezecká cvičení”

Komentáře jsou uzavřeny.