Křížový vrch s dětmi

Publikováno 17.7.2023/Oddílová akce

Už se to stalo tradicí, že horolezecký klub z Broumova pořádá každý rok „lezecký“ den s dětmi.

V neděli 25.6.2023 jsme se sešli v Mekce pískovcového lezení – v Adršpachu. Pro děti jsme vybrali lehčí cesty v oblasti Křížového vrchu. Počasí se po sobotní přeháňce umoudřilo a od nedělního rána nám až do večera svítilo sluníčko. Postupně jsme si všichni vylezli na tři věže a z jejich vrcholů nás čekaly krásné výhledy na celý Adršpach.

Nejen krásný výhled byl pro děti nezapomenutelným zážitkem, ale i následné dlouhé slanění. Pěkně nám při tom lezení vyhládlo, a tak jsme odpoledne seběhli z Křížového vrchu dolů k parkovišti a v blízkosti majestátních vrchů jsme zapálili oheň. Nejdříve jsme si břicha naplnili opečenými buřty a pak byly děti odměněny za své odvážné výkony ve skalách diplomy, zápisníky, ručně malovanými motivačními kamínky a něčím sladkým na doplnění ztracené energie.

Akce pro děti se náramně podařila a horolezecký klub z Broumova nemusí mít strach o rozšiřování své členské základny. Je vidět, že tento sport, který má na Broumovsku dlouholetou tradici, přitahuje dál šikovné mladé lezce. Budeme se těšit na další lezení s naší mládeží!

Mušketýr

Na vrcholu Rokoka

Na koni na Křížové jehle

Mušketýři na vrcholu Mušketýra😂

S diplomy v ruce 🙂

Krátké video z lezení:

Poděkování také patří všem, kteří se akce zúčastnili a pomohli se zdárným průběhem!

Fotky a video: Remi

Autor: Remi

Předseda