Hledání sněhu v Krkonoších 2

Už jsme ho našli!

IMG_5110

Na Luční hoře. V pozadí Sněžka.

Opět jsme naplánovali skialpovou výpravu do Krkonoš s nadějí, že to počasí už musí konečně jednou dopadnout. Místo ve čtyřech lidech, jsme nakonec odjeli do Krkonoš ve třech. Možná by nás z oddílu bylo víc, ale skialpinistická výbava je na první pořízení dost drahá a běžkaři by v terénu, v kterém jsme jezdili neměli šanci. Ale myslím, že časem se rozrosteme. 🙂 Běžkařské tratě jsou přeplněné a pokud člověk na horách hledá klid, pohodu a romantiku, nezbývá mu nic jiného, než pořídit si široká prkýnka s nalepeným kobercem a vyrazit na některou z oficiálně povolených skialpinistických tras na našich horách.

My jsme zkombinovali některé doporučené trasy tak, aby nám to časově vyhovovalo.

Začli jsme z Pece pod Sněžkou trasou č.6 do Obřího dolu a tím jsme vystoupali až k Slezské boudě. Pokračovali jsme k Luční boudě a napojili se  na trasu č.3 a sjeli do údolí Bílého Labe. Překročili Labe a po zimní turistické cestě  došli ke Kozím hřbetům. Přes Luční horu se vrátili na „Paroháče“ na Luční boudu, kde bylo občerstvení a zasloužený odpočinek. Po řádném občerstvení jsme už v mlze zamířili přes „laviňák“ do Modrého dolu a klasicky do Pece.

Počasí nám vyšlo nádherně, teplota kolem 0°C až -2°, 15 cm nového sněhu, slunce, mraky, ale i mlha. No prostě romantika. 🙂 Trasa má délku 22 km a doporučujeme ji.

Všechny fotky zde.

 

Autor: Remi

Předseda

3 komentáře u „Hledání sněhu v Krkonoších 2“

  1. Paráda! Tak tam se schovává všechen sníh.. Krásné fotky! 🙂

  2. ooooo.. nádhera … nemám slov, jak mi to chybí! Příště musím s vámi, i kdybych ty děti měla napakovat s sebou do batohu na záda 😀

Komentáře jsou uzavřeny.