Březen a my už venku lezem

Publikováno 16.4.2024/Oddílové lezení

Spékané Skály

Někdy se dlouhodobě plánuje společné lezení a pak to stejně skřípe a někdy vznikne spontánní akce, která se ve všech ohledech podaří. Tak tomu bylo i na konci března. Je fakt, že příroda si s námi v letošním roce pěkně zahrává. Zima skoro nebyla a jaro začalo nečekaně brzy. Teploty dlouhodobě atakovaly „pětadvacítku“ a jen blázen by nevyrazil do přírody na opravdové skály.

Myslím, nemluvím letos o sobě, ale těch stěn už měli všichni dost. Samozřejmě nezpochybňuji tréninkový efekt, který stěny přinášejí! Ale sluníčko, štěbetání ptáčků, kytičky a opravdové skály, to tréninkové stěny nenahradí. Na jednom pátečním lezením v Hisu jsme se domluvili, že bychom mohli následující den- sobota, vyrazit za lezením na „Rozpukané skály“ u polské Lubawky.

HIS – Dolfa na Humusové 7-

Nažhavili jsme oddílový čet a na „Spékankách“ se nás sešlo nečekaně mnoho, no skoro třetina oddílu. Počasí parádní, polských „vspinačů“ pomálu, a tak se nám pěkně lezlo. Ze všech čišela radost z pěkně stráveného dne ve skalách. K večeru jsme toho měli napoprvé docela dost. Někteří si doslovně lízali rány na rukách. Slepenec na spékankách je docela ostrý a tak přijít o „kůži“ tady člověk může při neopatrném lezení hned. Já jsem zas nemohl vydržet v těsných lezečkách, a tak v posledních cestách, kdy se ještě k lezení přidalo docela teplo, jsem vyloženě trpěl.

Pořád jsme nemohli uvěřit tomu, že je teprve březen a my už lezeme venku na skalách! A tak titulek k této reportáži se nemusel hledat dlouho!

Je teprve březen a my už venku lezem 🙂

Máťa a Kamča poprvé na Spékankách

Buk 5+

Nazdár 5+

Jarča a Bára

Denisa leze cestu: Lom-objížďka 5+

Jarča leze na skálu PIERWSZA 5+

Ryyna 6- a Bára to přelezla jako malinu

Máťa vyvádí – Silver 5+

Pan “ Trenér

Přísná paní ředitelka 🙂

A jde se domů…..

Kéž by se letos podařilo více takových společných oddílových akcí.

Foto: Remi, Kamča

Autor: Remi

Předseda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *